Kontakt

Witajcie! Nazywam się Jakub „rajmund” Gańko, a to jest mój blog muzyczny, na którym od 2013 roku opisuję przede wszystkim płyty mniej znane, niedoceniane i zapomniane. Od czasu do czasu napiszę też jakąś relację z koncertu albo przeprowadzę wywiad.

Nie lubię się ograniczać, więc ostrzegam, że możesz tu trafić na wszystko: od polskiego coldwave’u i industrialu, przez italo disco oraz eurodance, po dark jazz czy ścieżki dźwiękowe z filmów i gier. Biorąc pod uwagę taką rozpiętość gatunkową, na pewno prędzej czy później trafisz tutaj na coś, czego jeszcze nie słyszałeś.

Lubię dzielić się swoimi muzycznymi odkryciami, więc nie brakuje tu też tekstów o nowszych płytach, a jedną z najfajniejszych rzeczy w muzyce jest to, że łączy ludzi i przyciąga podobnych pasjonatów i szaleńców. Dlatego też nie piszę tu sam: przez lata przewinęło się tutaj wielu autorów i autorek, a obecnie w prowadzeniu tego bloga pomaga mi Charlotte (choć Danny i Zeal też jeszcze czasem coś napiszą). Wszystkie teksty przechodzą staranną redakcję i gruntowną korektę, więc mam nadzieję, że niczyje oczy nie będą krwawiły.

A o co chodzi ze szczurami? To wspaniałe zwierzęta, które – podobnie jak wiele opisywanych tu płyt – są przez wielu ludzi niedoceniane, a wręcz kojarzą im się z brudem, chorobami i wszystkim, co najgorsze. Podczas gdy to okazy higieny, które łakną kontaktu i potrafią zaprzyjaźnić się z człowiekiem wcale nie gorzej niż psy. Dlatego też wybrałem je na nieoficjalnych patronów tego miejsca.

Gala

Lea

Przez lata współpracowali z nami: Danny Neroese | psyche_violet | Zeal | Misty Day | Jon Krazov | Charlotte | Jacek Szafranowicz

Fotami koncertowymi niejednokrotnie wspomagał nas Radek Zawadzki.

Chcesz nas za coś zjechać, marzy Ci się wpis gościnny na naszych łamach, chciałbyś mieć nasz patronat albo po prostu wymienić się linkami? Użyj poniższego formularza.

Podobało się? Rozważ postawienie mi kawy!
Postaw mi kawę na buycoffee.to